Na vašich názorech mi záleží.

Je to pro mě zpětná vazba, zda má práce měla smysl. Když opravdu milujete, přestáváte být objektivní. Věřte že vím, že je mnoho lidí, kteří mají o přírodu zájem. Hřeje mě to u srdce a nechci se stavět do pozice "vychovatele."
Přála bych si ale, aby nás bylo mnohem víc. Mám pocit, že dnešní svět je netečný k tomu, jak i o ty zbylé ostrůvky přírody přicházíme!
Mnohé děti raději hrají střílečky na počítači, než aby se šly projít do přírody. Oni netuší, že je tam svět, který by třeba mohly obdivovat a těšit se z něj.
Snažila jsem se sama za sebe nějak pomoci. Pokud to navíc ještě udělá radost, potěší vás a přitáhne do tohoto světa děti, vidím v tom smysl.

                                                       Předem děkuji za Vaše názory a komentáře. Daniela Králová


Podělte se s námi o Váš názor na knihu
Vaše Recenze

Jana Zahradníčková

Vloženo: 12.07.2024
Vážená paní doktorko,
viděla jsem Váš rozhovor s panem Duškem na youtube. Moc se mi líbil. Vyprávění o zvířátkách v lese bylo báječné. Na knihu jsem byla zvědavá a během dvou dnů jsem ji přečetla. Je hezky ilustrovaná a v příbězích je opravdu všechno. Napětí, radost, legrace i trochu smutku. Lišáčci si vzali i moje srdce. Doufám, že si našli družky mají hezký život. Povídání o ostatních lesních tvorech je také moc hezké. Děti se mohou dozvědět spoustu věcí úplně přirozeným způsobem. Budu Vaše poselství o duši lesa posílat dál.
Moc se opatrujte, mějte se hezky
Jana Zahradníčková

Holasovi

Vloženo: 06.01.2024
Dobrý den,
chtěla bych moc poděkovat za knížku, která nám s dětmi (4 a 6 let) zpříjemňovala několik večerů. Knížka je pohlazením po Duši pro děti i dospělé a velmi citlivě nás vede zpět do přírody. Měla jsem obrovskou radost, když po několika měsících od přečtení knihy dcera vyslovila přání, že by chtěla, aby na dortu k 7. narozeninám byli lišáčci, holčička a Dubíček. Výsledek byl ohromující, z dortu byla nadšená. Věřím, že se ke knížce ještě několikrát vrátíme a při našich toulkách přírodou na ni budeme rádi vzpomínat.
Děkujeme
Holasovi

Kristýna Kracíková

Vloženo: 28.02.2023
Dobrý den,

chtěla jsem Vám velice poděkovat za Vaši úžasnou knihu, kterou jsem právě dočetla. Je to veliký dar a poselství jak pro dospělé, tak pro děti a další generace a já jsem nesmírně vděčná, že jste tak krásné dílo vytvořila. Dnes jsem knihu dočetla ve školce, kde pracuji. S lišáky jsme se před spaním vypravovali s Vámi na vaše výpravy. Musím říct, že poslední kapitolu jsem četla přes slzy a velké dojetí. Jak těžké muselo být nechat své přátele nechat jít v souladu s přírodou a jejím koloběhem, něco jako vypustit své děti...Vlastně se to dá aplikovat celkově na lpění na lidech, věcech během našich životů...Ještě teď, když píši tyto řádky se mnou pořád rezonuje křehkost a jemnost a zároveň úžasné vystižení celého koloběhu života. Máte opravdu dar, kniha je vážně nádherná a často se k ní budu vracet, těším se i na videa, která jsem zatím neměla možnost shlédnout všechna...
Mějte krásné dny a těším se, že třeba jednou zase nějaká Vaše další kniha bude zářit ve výloze našeho knihkupectví v Řevnicích. Ještě jednou děkuji za Vás a vaši knihu, z které jsem vážně unesena, zároveň i smutná, když vidím, jak se nám ničí lesy a ničí se přirozená útočiště zvířat. Doufám, že se Vaše slova i o těch nejmenších a užitečných tvorech dostanou k co nejvíce lidem, dětem a že zase zasejí naději k obnově či vrácení se k přirozenému...

Děkuji a mějte se krásně

S velikou úctou za vaši práci

Kristýna Kracíková

Marta Heinlová

Vloženo: 22.02.2023
Milá Danielo,
promiňte mi to důvěrné oslovení, ale po zhlédnutí vašeho rozhovoru v Duši K., přečtení knihy a opakovaném, pokaždé stejně hlubokém prožívání písně O duši lesa, kdy mi poprvé běhal mráz po zádech a v očích stály slzy, Vás prostě považuji za spřízněnou duši. Děkuji Vám, že jste poslechla volání svého srdce, šla do toho a dala tuto knihu světu. Cítím z ní i z vás samotné obrovskou, dnes ne tak běžnou čistotu a nevinnost, nevyumělkovanost, prostě autenticitu prožitků i smýšlení, a navíc pokoru. Vnímám, že za napsáním knihy stála veliká touha předat to poselství (tu znám, také píšu), a je krásné, když to po všech peripetiích nakonec vyjde. A tím nemyslím, když dílo vyjde knižně, ale když čtenáře osloví a chytí za srdce. Vaše kniha je něco tak unikátního, s tak ohromným přesahem, že jí prorokuji skvělou budoucnost a ohlas, jaký jste možná ani nečekala. I já sama šířím vaše poselství všude možně, i na svých stránkách, cituji závěrečná slova písně a doporučuji ji čtenářům svých knih i přátelům a lidé na to slyší. Řekla bych, že jste se trefila do přesného načasování. Nebo spíš možná byla vedena… Protože mnoho lidiček na podobné vlně dnes už akutně cítí, že je třeba zásadně změnit postoj člověka k přírodě a Matce Zemi vůbec a vést k tomu především děti. A když jim nenásilně nabídneme zajímavou alternativu počítačových her a podobných závislostí, přijmou ji a jsou za ni rády. A kromě toho, po téhle planetě, ač to možná na první pohled tak nevypadá, chodí dnes už spousta těch, kteří tu sílu Spojení a jednoty cítí a žijí. A každý, kdo se k tomu nějak veřejně přihlásí, je pro ty ostatní velikou posilou a povzbuzením.
Děkuji!!!
Marta Heinlová – Anorhadská lilie

Martina

Vloženo: 15.02.2023
O knizce "O dusi lesa" pani doktorky Daniely Kralove jsem se dozvedela v nadhernem poradu Jaroslava Duska "Duse K". Ihned po skonceni poradu jsem se rozhodla knizku si koupit.
Jiz 19 let ziju v Kanade v Calgary a jak to tak casto byva, kdyz se clovek octne dal od rodneho hnizda, zacne se na to hnizdo divat trosicku jinak.
Puvodne jsem povolanim muzikant a po tech 19 letech v zamori si velmi jasne uvedomuji, kolik krasy se vytvorilo a stale se tvori v Cechach i na Slovensku v oblasti umeni.
Pri sledovani poradu s pani doktorkou Danielou Kralovou mi bylo ihned jasne, ze se jedna o vyjimecnou knizku, napsanou vyjimecnym clovekem a ze tato knizka je mimoranda i ve srovnani s velkym mnozstvim knizek, ktere se v Cechach a na Slovensku vydaly.
S nadsenim jsem cekala, az knizka dorazi do Calgary a ihned jsem se dala do cteni.
(Venku zrovna snezilo a foukal silny vitr, takze idealni chvile udelat si caj, zachumlat se a cist...)
Okamzite me napadla necekana paralela.
Jednim z mych nejoblibenejsich ceskych filmu je loutkovy film Jiriho Trnky "Sen noci svatojanske".
Tento film prostrednictvim mistrovstvi svych tvurcu sdeluje nadcasove poselstvi zpusobem, ktery vyvolava v srdci divaka naprosto unikatni naladu.
Takovych del je opravdu malo a kdykoliv mam chut podivat se na "cistou krasu", znovu a znovu se podivam se na tento film.
K memu nesmirnemu uzasu a obdivu, knizka pani doktorky Daniely Kralove "O dusi lesa" ve mne vyvolava uplne stejne pocity,
jako Trnkuv "Sen noci Svatojanske."
Nadheny pribeh, nadherne obrazky a fotografie, nadherne poselstvi.
Knizku jsme si koupila pro sebe, ale rozhodne ji tady budu cist a prekladat mym malym anglicky mluvicim kamaradum ze sousedstvi.
MOCKRAT DEKUJI.
Martina

Kamlla

Vloženo: 13.02.2023
Milá paní Danielo,
společné čtení Vaší knihy O duši lesa nám přinášelo radost, klid a potěšení. Jsem si jistá, že u většiny posluchačů a posluchaček došlo k otevření srdce i duše.
Ráda bych Vám touto cestou za všechny společně chtěla poděkovat za zprostředkování energie, která k nám přicházela skrze Vaše řádky.
Se srdečným pozdravem
Kamila
t.č. namluvila audioknihu ve třídě. V.A

Olga Guziurova

Vloženo: 09.02.2023
Milá Danielko, na základě Vaší úžasné přednášky s Jardou Duškem, jsem si koupila pro vnuky bratra a pro mne Vaši knížku, kterou jsem si dala pod stromeček:-). V lednu mě zahřála u srdíčka a několikrát i dojala. Skoro bych chtěla říct, že by to mohla být povinná četba pro děti, ale to zní hrozně a to by mohlo děti odradit, jako nás, když jsme něco museli číst povinně. Nejvíce jsem byla překvapená z toho, kolik věcí jsem o lese a jeho bytostech nevěděla. A když jsem si k tomu představila, že to není fikce, ale pravdivý příběh, tak mi přišlo líto, že nejsem tou malou holčičkou, která se kamarádila s Lišáčkem, Sazínkem a Popeláčkem. Přeji knížce, aby se rozletěla do světa a aby jí mohlo číst co nejvíce dětských očí a srdcí. Olga P.S. Možná ty lišáčky zhudebním...

Irena

Vloženo: 25.01.2023
Paní doktorko,
Vy jste se mi hluboce uložila do mého srdce už při vašem vyprávění s panem Duskem. Knihu jsem koupila dětem mé neteře a cela rodina je naprosto nadšena. Ja žiji v USA a tak bych si prala i anglicky překlad nejen pro moji vnučku. Takove knihy definitivně na americkém trhu chybí. Moc se těším až si ji jednou přečtu. U vašich úvodních slov a pisnicce mi tekly slzy jako hrachy. Jste úžasná duše. Koncem prosince mi umíral muj milovaný bostoňáček a ja si tolik prala mit vás na blizku. Ať se vam stale daří.
Irena

Vanessa

Vloženo: 19.01.2023
Dobrý den doktorko,
je mi 8 let a chodím do druhé třídy. Knížku O duši lesa čteme s maminku a sestřičkou vždy před spaním. Je to moc hezká knížka. A píseň o duši lesa známe nazpaměť a zpíváme si ji na dobrou noc, je nádherná. Děkujeme, že jsi tu knihu napsala a udělala fotky i videa i tu písničku. Lišáčci jsou krásní a vtipní, jak dovádějí se vždy smějeme. Máme taky moc rádi zvířátka a v lese jsme dost často. Je to super. Můžeš prosím napsat ještě další příběh? Vanessa Šťastná

Pavel

Vloženo: 14.01.2023
Krásná, moudrá, inspirativní knížka.
Děkujeme, paní doktorko.

Petr

Vloženo: 13.01.2023
Doufám, že Vaše knížka, vnitřní klid a vyrovnanost... zaseje semínko krásy života a lidi zpět přivede k poznání, že my a příroda jsme jedno.
Děkuji, děkuji moc.

Dovolím si napsat ještě pár řádků na knihu. Kniha se dobře čte. Velice pěkná ilustrace. Knihu jsem četl své dceři večer na spaní. Knížka je opravdu pro všechny věkové kategorie a myslím si, že většina se tam něco dozví co neví. V knize je toho hodně co by stálo za zmínění.. ale je tam zmíněna/možná trochu mezi řádky jedna důležitá věc. Ten vztah, si ta "holčička" s těmi lišáky musel vybudovat - chtělo to čas...atd. To je důležité. Jedna věc je bezesporu talent, dar... ale i W.A. Mozart musel mít krom všeho vůli, chtíč a olověný zadek. Dokonce si myslím, že to procentuálně dělá víc, než ten talent. Tím jsem jen chtěl říct, že jsem neviděl nikoho, kdo by si na poprvé zavázal tkaničky.

Ať se Vám v životě daří.
p.

Michaela

Vloženo: 08.01.2023
Danielko,děkuji Ti za tu krásnou knížku, takováto setkání a přátelství se zvířátky v lese byl můj dětský sen:-) díky svým labradorkám trávím v lese každý den aspoň hodinku a je to nádhera:-) často jsme se potkávaly s divočáky a byla to úžasná setkání, jako v tvojí knížce..
Ještě jednou moc děkuji
Michaela

Lea

Vloženo: 18.12.2022
Milá paní Danielo
včera jsem vyzvedla ze zásilkovny 3 ks knížek "O duši lesa".
Dvě jsem hned zabalila jako dárky pro děti mých kamarádek a jednu ( i s
Vaším věnováním) si nechám:).
Dnes jsem měla v plánu uklízet, místo toho jsem proležela den v posteli
a střídavě spala, četla, koukala na videa z knížky.
Připadala jsem si zase jako malá zvídává holka a s dychtivostí hltala
každé písmenko a moudrost.
Ráda bych Vám touto cestou poděkovala za to, že jste:), za Vaše vnímání
a napojení, za celou tu nádheru, kterou jste stvořila.
Na konci knížky mi tekly slzičky - děkuju za to.
Poděkování patří také Vaší mamince, která s Vámi Vaši cestu sdílí.
Dovolte mi, abych Vám i všem okolo Vás popřála pohodové svátky a ZDRAVÍ
a nám všem ZDRAVOU ZEMI

děkuji za vše Leona

Zuzka

Vloženo: 09.12.2022
Vaše kniha je naprosto úžasná. Moc Vám děkuji že jste ji vytvořila. Neméně mě oslovila i Vaše píseň. Pouštím si ji stále dokola před spaním. Krásně mě hřeje u srdce. Cítím klid, radost a dojetí. Taková zajímavá směs emocí. Věřím, že až můj 9ti měsíční chlapeček bude dost velký, aby vše chápal, ukáže mu Vaše kniha lásku k přírodě a osloví ho tak jako mě.

Jste krásná, láskyplná dušička a svou tvorbou pomáháte připomínat lidem zavaleným v tomto nesmyslném systému to, proč tu na světě jsme.... poznat a propojit se s přírodou.

S úctou Zuzka Novosadová a mládě Tomas Severin Smejkal.

Petr Šmerák

Vloženo: 15.09.2021
Toto dílo, určené v podstatě pro všechny věkové skupiny představuje originální, důmyslné a dosud nevídané spojení knihy s počítačem, resp. s chytrým mobilem, za účelem promítání videoklipů, čímž vzniká jeho obrovské a nevšední obohacení. Pozoruhodné je úžasné zpracování, zejména dokonalá fotodokumentace a videa a navíc dokonce i píseň. Z hlediska ochrany přírody je zejména nutno značně ocenit nenásilné avšak velmi silné varování před ničením našeho přírodního bohatství a důležitostí jejího zachování, určené zřejmě především dospělým, ale podané tak, že ho pochopí i děti, pro něž má navíc značný výchovný význam. Především z tohoto ochranářského hlediska je kniha neocenitelná a hlavně za to Ti Dádo děkuji, a také za to, že jsem mohl být alespoň chvíli při tom!

Martina

Vloženo: 31.08.2021
Knížka je velice pěkná, milá a její čtení pohladí na duši. Pro dospěláka je to příjemná oddychová jednohubka. Zavádí čtenáře do lesního světa, kde se pomocí příběhu lišáčků dozvídají mnoho zajímavého nejen o nich, ale i o dalších lesních obyvatelích. Díky autorčině citelné lásce k přírodě a empatii k jejím obyvatelům se čtenáři dozvídá i odborné informace "neučebnicovým" způsobem. Text není příliš náročný a tak se do něj mohou zakousnout i méně zdatní čtenáři. Neznamená to však, že pro pokročilejší a zdatnější knihomily není vhodná. Pomocí QR kódů se dostanou k dalším příběhům a zajímavostem. Velmi pěkné je zapojení videí, myslím, že určitě vykouzlí úsměv na nejedné tváři.
Jsem moc ráda, že jsem knížku potkala.
Děkuji za její vytvoření :)

Hana Němcová

Vloženo: 05.08.2021
Četba zaujme děti i dospělé - je to zároveň i poezie, spousta citu, důvěry v život, v přírodu, souznění lištiček, moudrého stromu, člověka, je to mimořádná kniha, která bude zároveň překrásným dárkem.

Vladimír Dousek

Vloženo: 22.07.2021
Knížku Daniely Králové jsem přečetl opravdu jedním dechem, přestože je určená vlastně pro děti. Je vidět, že autorka celu knížku psala srdcem, ale hlavně srdcem pořídila nesmírně náročnou fotografickou dokumentaci. Přestože je veterinární lékařka a ne fotografka, její obrázky jsou dokonalé a dovedu si představit, s jakou trpělivostí a láskou na jejich pořízení musela čekat. Knížka je to opravdu zcela ojedinělá, nádherně zpracovaná, plná poesie a hlavně smysluplná a varující! Podobně, jako proroctví indiánského kmene Cree: " Teprve až pokácíte poslední strom, až otrávíte poslední řeku, až ulovíte poslední rybu, přijdete na to, že se peníze nedají jíst!!!" Dádo DÍKY a ať se Vám daří!!! Vlad. Dousek

Ivan Jovka

Vloženo: 16.07.2021
Knížka je velice milá a nápaditě zpracovaná, to je to, co by děti měly číst. Vadí mi, jak teď děti krmí různými vymyšlenými příšerkami a předhánějí se, jak je zaujmou a osloví. Vydávají pro ně stovky plytkých knížek i různých encyklopedií, ale ty jsou povrchní. Hlavně že jsou na křídovém papíru. S vnukem raději čteme klasiku z našeho dětství - Dášenku, Mikeše nebo Kocoura Modroočka. No a teď i Duši lesa.
Ohlas ke knížce napsala Blanka Kubešová moc hezky, věřím, že se tak dostane k více lidem.

Milan Barták

Vloženo: 13.07.2021
Doprovodit knihu navíc i písní, to je nádherný a originální nápad. Píseň O duši lesa je krásná, procítěná a dojemná, jsem si jist, že osloví dětskou duši. A vůbec- celá kniha paní Daniely Králové je něco zcela krásného a nového, bezkonkurenčního na dnešním trhu. Vřele doporučuju všem dětským čtenářům i rodičům.

Milan Barták

Vloženo: 13.07.2021
Píseň o duši lesa a vůbec celá knížka - jsou nádherné , dojemné!!!!!
Ta kniha je zázrak - nemá konkurenci mezi dětskými knihami. Děkuji! M. B.

Zuzana a Peter Palečkovi

Vloženo: 05.06.2021
Autorka věnovala sepsání liščího příběhu neuvěřitelné množství času, energie a nakonec i nervů, to vše vedle svého náročného povolání, v jejím případě spíš poslání veterinární lékařky. Hnala ji však touha nějak přispět, postavit se postupujícímu drancování našeho přírodního bohatství. A vzala to za správný konec, začala u nové generace, která si z jejího poetického a přesto tak naléhavého vyprávění určitě odnese to správné poselství.

Blanka Kubešová

Vloženo: 25.05.2021
Kapitoly, ve kterých je krok za krokem slovem i pomocí <strong>živých fotografií</strong> a videí provázeno tohle přibližování člověka k liščím mláďatům, jsou tak výjimečné, že ani nedýcháme, dost možná nám i samým napětím ukápne slzička. Vždyť komu se jen tak poštěstí krmit tři liščí kluky nebo si s nimi pohrát nedaleko jejich nory, takřka pod dozorem mámy lišky? Podvědomě cítíme, že autorka dala do tohoto vyprávění kus svého srdce.

Vložte i Vy Váš názor na knihuO duši lesa

Jedná se o skutečný příběh podaný pohádkovou formou.

Kontakt
KOUPIT KNIHU

Kupte knihu on-line

Akční cena knihy
416 Kč

Doprava výdejní místo
Zásilkovna + balné
98 Kč