Na vašich názorech mi záleží.

Je to pro mě zpětná vazba, zda má práce měla smysl. Když opravdu milujete, přestáváte být objektivní. Věřte že vím, že je mnoho lidí, kteří mají o přírodu zájem. Hřeje mě to u srdce a nechci se stavět do pozice "vychovatele."
Přála bych si ale, aby nás bylo mnohem víc. Mám pocit, že dnešní svět je netečný k tomu, jak i o ty zbylé ostrůvky přírody přicházíme!
Mnohé děti raději hrají střílečky na počítači, než aby se šly projít do přírody. Oni netuší, že je tam svět, který by třeba mohly obdivovat a těšit se z něj.
Snažila jsem se sama za sebe nějak pomoci. Pokud to navíc ještě udělá radost, potěší vás a přitáhne do tohoto světa děti, vidím v tom smysl.

                                                       Předem děkuji za Vaše názory a komentáře. Daniela Králová


Podělte se s námi o Váš názor na knihu
Vaše Recenze

Irena

Vloženo: 25.01.2023
Paní doktorko,
Vy jste se mi hluboce uložila do mého srdce už při vašem vyprávění s panem Duskem. Knihu jsem koupila dětem mé neteře a cela rodina je naprosto nadšena. Ja žiji v USA a tak bych si prala i anglicky překlad nejen pro moji vnučku. Takove knihy definitivně na americkém trhu chybí. Moc se těším až si ji jednou přečtu. U vašich úvodních slov a pisnicce mi tekly slzy jako hrachy. Jste úžasná duše. Koncem prosince mi umíral muj milovaný bostoňáček a ja si tolik prala mit vás na blizku. Ať se vam stale daří.
Irena

Vanessa

Vloženo: 19.01.2023
Dobrý den doktorko,
je mi 8 let a chodím do druhé třídy. Knížku O duši lesa čteme s maminku a sestřičkou vždy před spaním. Je to moc hezká knížka. A píseň o duši lesa známe nazpaměť a zpíváme si ji na dobrou noc, je nádherná. Děkujeme, že jsi tu knihu napsala a udělala fotky i videa i tu písničku. Lišáčci jsou krásní a vtipní, jak dovádějí se vždy smějeme. Máme taky moc rádi zvířátka a v lese jsme dost často. Je to super. Můžeš prosím napsat ještě další příběh? Vanessa Šťastná

Pavel

Vloženo: 14.01.2023
Krásná, moudrá, inspirativní knížka.
Děkujeme, paní doktorko.

Petr

Vloženo: 13.01.2023
Doufám, že Vaše knížka, vnitřní klid a vyrovnanost... zaseje semínko krásy života a lidi zpět přivede k poznání, že my a příroda jsme jedno.
Děkuji, děkuji moc.

Dovolím si napsat ještě pár řádků na knihu. Kniha se dobře čte. Velice pěkná ilustrace. Knihu jsem četl své dceři večer na spaní. Knížka je opravdu pro všechny věkové kategorie a myslím si, že většina se tam něco dozví co neví. V knize je toho hodně co by stálo za zmínění.. ale je tam zmíněna/možná trochu mezi řádky jedna důležitá věc. Ten vztah, si ta "holčička" s těmi lišáky musel vybudovat - chtělo to čas...atd. To je důležité. Jedna věc je bezesporu talent, dar... ale i W.A. Mozart musel mít krom všeho vůli, chtíč a olověný zadek. Dokonce si myslím, že to procentuálně dělá víc, než ten talent. Tím jsem jen chtěl říct, že jsem neviděl nikoho, kdo by si na poprvé zavázal tkaničky.

Ať se Vám v životě daří.
p.

Michaela

Vloženo: 08.01.2023
Danielko,děkuji Ti za tu krásnou knížku, takováto setkání a přátelství se zvířátky v lese byl můj dětský sen:-) díky svým labradorkám trávím v lese každý den aspoň hodinku a je to nádhera:-) často jsme se potkávaly s divočáky a byla to úžasná setkání, jako v tvojí knížce..
Ještě jednou moc děkuji
Michaela

Lea

Vloženo: 18.12.2022
Milá paní Danielo
včera jsem vyzvedla ze zásilkovny 3 ks knížek "O duši lesa".
Dvě jsem hned zabalila jako dárky pro děti mých kamarádek a jednu ( i s
Vaším věnováním) si nechám:).
Dnes jsem měla v plánu uklízet, místo toho jsem proležela den v posteli
a střídavě spala, četla, koukala na videa z knížky.
Připadala jsem si zase jako malá zvídává holka a s dychtivostí hltala
každé písmenko a moudrost.
Ráda bych Vám touto cestou poděkovala za to, že jste:), za Vaše vnímání
a napojení, za celou tu nádheru, kterou jste stvořila.
Na konci knížky mi tekly slzičky - děkuju za to.
Poděkování patří také Vaší mamince, která s Vámi Vaši cestu sdílí.
Dovolte mi, abych Vám i všem okolo Vás popřála pohodové svátky a ZDRAVÍ
a nám všem ZDRAVOU ZEMI

děkuji za vše Leona

Zuzka

Vloženo: 09.12.2022
Vaše kniha je naprosto úžasná. Moc Vám děkuji že jste ji vytvořila. Neméně mě oslovila i Vaše píseň. Pouštím si ji stále dokola před spaním. Krásně mě hřeje u srdce. Cítím klid, radost a dojetí. Taková zajímavá směs emocí. Věřím, že až můj 9ti měsíční chlapeček bude dost velký, aby vše chápal, ukáže mu Vaše kniha lásku k přírodě a osloví ho tak jako mě.

Jste krásná, láskyplná dušička a svou tvorbou pomáháte připomínat lidem zavaleným v tomto nesmyslném systému to, proč tu na světě jsme.... poznat a propojit se s přírodou.

S úctou Zuzka Novosadová a mládě Tomas Severin Smejkal.

Petr Šmerák

Vloženo: 15.09.2021
Toto dílo, určené v podstatě pro všechny věkové skupiny představuje originální, důmyslné a dosud nevídané spojení knihy s počítačem, resp. s chytrým mobilem, za účelem promítání videoklipů, čímž vzniká jeho obrovské a nevšední obohacení. Pozoruhodné je úžasné zpracování, zejména dokonalá fotodokumentace a videa a navíc dokonce i píseň. Z hlediska ochrany přírody je zejména nutno značně ocenit nenásilné avšak velmi silné varování před ničením našeho přírodního bohatství a důležitostí jejího zachování, určené zřejmě především dospělým, ale podané tak, že ho pochopí i děti, pro něž má navíc značný výchovný význam. Především z tohoto ochranářského hlediska je kniha neocenitelná a hlavně za to Ti Dádo děkuji, a také za to, že jsem mohl být alespoň chvíli při tom!

Martina

Vloženo: 31.08.2021
Knížka je velice pěkná, milá a její čtení pohladí na duši. Pro dospěláka je to příjemná oddychová jednohubka. Zavádí čtenáře do lesního světa, kde se pomocí příběhu lišáčků dozvídají mnoho zajímavého nejen o nich, ale i o dalších lesních obyvatelích. Díky autorčině citelné lásce k přírodě a empatii k jejím obyvatelům se čtenáři dozvídá i odborné informace "neučebnicovým" způsobem. Text není příliš náročný a tak se do něj mohou zakousnout i méně zdatní čtenáři. Neznamená to však, že pro pokročilejší a zdatnější knihomily není vhodná. Pomocí QR kódů se dostanou k dalším příběhům a zajímavostem. Velmi pěkné je zapojení videí, myslím, že určitě vykouzlí úsměv na nejedné tváři.
Jsem moc ráda, že jsem knížku potkala.
Děkuji za její vytvoření :)

Hana Němcová

Vloženo: 05.08.2021
Četba zaujme děti i dospělé - je to zároveň i poezie, spousta citu, důvěry v život, v přírodu, souznění lištiček, moudrého stromu, člověka, je to mimořádná kniha, která bude zároveň překrásným dárkem.

Vladimír Dousek

Vloženo: 22.07.2021
Knížku Daniely Králové jsem přečetl opravdu jedním dechem, přestože je určená vlastně pro děti. Je vidět, že autorka celu knížku psala srdcem, ale hlavně srdcem pořídila nesmírně náročnou fotografickou dokumentaci. Přestože je veterinární lékařka a ne fotografka, její obrázky jsou dokonalé a dovedu si představit, s jakou trpělivostí a láskou na jejich pořízení musela čekat. Knížka je to opravdu zcela ojedinělá, nádherně zpracovaná, plná poesie a hlavně smysluplná a varující! Podobně, jako proroctví indiánského kmene Cree: " Teprve až pokácíte poslední strom, až otrávíte poslední řeku, až ulovíte poslední rybu, přijdete na to, že se peníze nedají jíst!!!" Dádo DÍKY a ať se Vám daří!!! Vlad. Dousek

Ivan Jovka

Vloženo: 16.07.2021
Knížka je velice milá a nápaditě zpracovaná, to je to, co by děti měly číst. Vadí mi, jak teď děti krmí různými vymyšlenými příšerkami a předhánějí se, jak je zaujmou a osloví. Vydávají pro ně stovky plytkých knížek i různých encyklopedií, ale ty jsou povrchní. Hlavně že jsou na křídovém papíru. S vnukem raději čteme klasiku z našeho dětství - Dášenku, Mikeše nebo Kocoura Modroočka. No a teď i Duši lesa.
Ohlas ke knížce napsala Blanka Kubešová moc hezky, věřím, že se tak dostane k více lidem.

Milan Barták

Vloženo: 13.07.2021
Doprovodit knihu navíc i písní, to je nádherný a originální nápad. Píseň O duši lesa je krásná, procítěná a dojemná, jsem si jist, že osloví dětskou duši. A vůbec- celá kniha paní Daniely Králové je něco zcela krásného a nového, bezkonkurenčního na dnešním trhu. Vřele doporučuju všem dětským čtenářům i rodičům.

Milan Barták

Vloženo: 13.07.2021
Píseň o duši lesa a vůbec celá knížka - jsou nádherné , dojemné!!!!!
Ta kniha je zázrak - nemá konkurenci mezi dětskými knihami. Děkuji! M. B.

Zuzana a Peter Palečkovi

Vloženo: 05.06.2021
Autorka věnovala sepsání liščího příběhu neuvěřitelné množství času, energie a nakonec i nervů, to vše vedle svého náročného povolání, v jejím případě spíš poslání veterinární lékařky. Hnala ji však touha nějak přispět, postavit se postupujícímu drancování našeho přírodního bohatství. A vzala to za správný konec, začala u nové generace, která si z jejího poetického a přesto tak naléhavého vyprávění určitě odnese to správné poselství.

Blanka Kubešová

Vloženo: 25.05.2021
Kapitoly, ve kterých je krok za krokem slovem i pomocí <strong>živých fotografií</strong> a videí provázeno tohle přibližování člověka k liščím mláďatům, jsou tak výjimečné, že ani nedýcháme, dost možná nám i samým napětím ukápne slzička. Vždyť komu se jen tak poštěstí krmit tři liščí kluky nebo si s nimi pohrát nedaleko jejich nory, takřka pod dozorem mámy lišky? Podvědomě cítíme, že autorka dala do tohoto vyprávění kus svého srdce.

Vložte i Vy Váš názor na knihuO duši lesa

Jedná se o skutečný příběh podaný pohádkovou formou.

Kontakt
KOUPIT KNIHU

Kupte knihu on-line

Akční cena knihy
416 Kč

Doprava výdejní místo
Zásilkovna + balné
98 Kč